Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Bakalaureuseõppe üliõpilane

PrintPDF

Kas Sa oled mõelnud, kuidas jõuavad kohtulahendid ja neis antavad olulised sõnumid ühiskonnani? Milliste vahenditega hõlbustada kohtunikel, õigusteadlastel ja üliõpilastel kohtupraktikas orienteerumist? Kas tahad ammutada väärt teadmisi ja kogemusi suurepäraste juristide seas?

Kui Sa õpid õigusteadust teisel või kolmandal kursusel ning oled valmis oma teadmisi proovile panema, siis kandideeri praktikale Riigikohtu õigusteabe osakonda, kus saad osa kohtupraktika süstematiseerimise ja analüüsi tööst.

Praktika käigus tutvud Riigikohtuga ning saad juhendaja toel proovida kätt kohtuasjade märksõnastamisel, annoteerimisel ja osaleda kohtupraktika analüüside ettevalmistamisel. Saad mõelda kaasa, arutleda ja väidelda, olla üks meie seast.

Kandideerimiseks saada meile CV, väljavõte senistest õpingutulemustest ning kaaskiri, milles tutvustad põgusalt ennast ja enda senised kogemusi kirjalike uurimuste koostamisel. Ootame Sinu kirja e-aadressil praktikaatriigikohus [dot] ee hiljemalt 6. oktoobril 2017. Lisaküsimustega pöördu Riigikohtu personalispetsialisti Kristi Jakobsoo poole (kristi [dot] jakobsooatriigikohus [dot] ee, 730 9085). 

Praktika vältab neli nädalat ja leiab aset 2017/2018 õppeaasta jooksul, täpsemas ajas ja võimaluses ühildada praktikat õppetööga lepime kokku.