Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Riigikohus arutab videoistungil Pärnumaa tuulepargivaidlust

7. aprill 2021
PrintPDF

Riigikohtu halduskolleegium arutab kolmapäeval 14. aprillil avalikul suulisel istungil kohtuasja, mis puudutab tuulepargi ehitamist Pärnumaale Tori valda.

Eurowind OÜ taotles 2016. aasta detsembris Sauga vallalt (praegune Tori vald) projekteerimistingimusi Nurme külla riigimaale tuulepargi rajamiseks ja selleks vajaliku ehitusprojekti koostamiseks. Ettevõte soovis sinna püstitada 32–50 tuulikut maksimaalse kõrgusega 250 meetrit, millest torni kõrgus oleks kuni 175 meetrit.  

Vallavalitsus jättis Eurowindi taotluse rahuldamata peamiselt põhjusel, et keskkonna- ja maa-amet keeldusid seda kooskõlastamast. Nimelt asuvad kavandatud tuulepargi alal rabad, kus toimub turba kaevandamine. Tuulepargi rajamine oleks ametite hinnangul võimalik alles aastakümnete pärast, kui maavara on ammendunud. 

Eurowind vaidlustas vallavalitsuse korralduse halduskohtus ja hiljem ringkonnakohtus, kuid ettevõtte kaebus jäeti rahuldamata.  

Info Riigikohtu istungi kohta

Riigikohtu halduskolleegium arutab ettevõtte kaebust 14. aprillil kell 10 avalikul suulisel istungil, mis toimub koroonaviiruse leviku tõttu Microsoft Teamsi videokeskkonna vahendusel. 

Huvilistel on võimalik end istungile registreerida aadressil istungatriigikohus [dot] ee hiljemalt 12. aprillil. Tehnilistel põhjustel on pealtvaatajate arv piiratud, mistõttu võib registreerimine lõppeda ka varem. 

Hiljemalt kümme minutit enne istungi algust saadetakse registreeritud pealtvaatajatele e-kirjaga Teamsi keskkonna link, mis avaneb veebibrauseris või Teamsi rakenduses, kui see on arvutis olemas (kasutaja võib jätkata veebibrauseris). Järgmise sammuna küsitakse uuelt kasutajalt luba arvuti kaamerale, mikrofonile ja kõlaritele juurdepääsuks ning valida tuleb “Luba”. Lõpuks küsitakse osaleja nime ja seejärel saab valida “Liitu”.    

Istungi salvestamine ilma kohtu eelneva loata ei ole lubatud ja kohtu korralduste eirajad kõrvaldatakse istungilt. 

Riigikohtu tehniline tugi on Mart Koppel (telefon: 730 9095, e-post: mart [dot] koppelatriigikohus [dot] ee).