„Inimestel peab olema kindlus, et nende õigused on kaitstud vaatamata keerulistele aegadele. Seetõttu on õigusteadlaste roll õigusriigi püsimisel väga tähtis. Justiitsministeerium annab juba neljandat korda välja õiguse eest seisja auhinda ja ma kutsun kõiki üles esitama kandidaate, kes on oma tegudega seisnud õigluse ja õiguse eest,“ ütles justiits- ja digiminister Liisa-Ly Pakosta.
Kandidaate auhinnale saab esitada kuni 2. septembrini 2024 e-kirja teel aadressil info
just [dot] ee märksõnaga „Õiguse eest seisja“. Kandidaate saavad esitada kõik inimesed ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning ettevõtted.
Ettepanek tuleb esitada kirjalikult vabas vormis. See peab sisaldama
- kandidaadi ees- ja perekonnanime;
- lühikest põhjendust, milline on olnud kandidaadi panus Eesti õigusriigi püsimisse ja arendamisse;
- mille eest ta auhinna kandidaadiks esitatakse;
- kandidaadi enda kontaktandmeid ja kandidaadi esitanu kontaktandmeid.
Esitatud ettepanekud vaatab läbi ja tunnustusauhinna nominendid valib välja üheksaliikmeline komisjon, kuhu kuulvad justiitsministeeriumi kantsler, Riigikohtu esimees, Eesti Advokatuuri esimees, Juristide Liidu president, Notarite Koja esimees, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna direktor, õiguskantsler, riigi peaprokurör ning Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koja esimees.
Justiitsministeerium annab auhinna üle 26. septembril Tartus toimuvatel Eesti Õigusteadlaste Päevadel, mis keskenduvad sel korral julgeoleku teemadele erinevate nurkade alt.
Tunnustuse kohta leiab rohkem infot justiitsministeeriumi
kodulehelt .
Teate sisestas:
Marika Koppel
Riigikohtu kommunikatsioonispetsialist
marika [dot] koppel
riigikohus [dot] ee