Kandideerida saab praktikale Riigikohtu haldus-, kriminaal-, tsiviil-, põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumisse või õigusteabe- ja koolitusosakonda.
Kolleegiumis saab praktikant tuttavaks Riigikohtu ja selle töökorraldusega, osaleda juhendaja toel kolleegiumi töös ning valmistada ette kohtuasjade menetlusse võtmise otsuseid ja kohtulahendeid.
Õigusteabe- ja koolitusosakonnas õpitakse tundma kohtulahendite infosüsteemi, proovitakse kätt Euroopa Kohtu ning Euroopa Inimõiguste Kohtu lahenditest kokkuvõtete kirjutamisel ning abistatakse osakonna töötajaid pöördumistele vastamisel. Lisaks saab osaleda kohtulahendite süstematiseerimises ning kohtupraktika ülevaadete ettevalmistamises. Tutvutakse ka kolleegiumide tööga.
2024/2025. õppeaastal toimub praktika neljal perioodil, mis algavad:
- 11. novembril 2024
- 6. jaanuaril 2025
- 3. märtsil 2025
- 21. aprill 2025
Magistriõppe üliõpilaste menetluspraktika kestab kuus nädalat ning bakalaureuseõppe 2. ja 3. aasta üliõpilaste õppepraktika neli nädalat. Magistrantidele makstakse praktikatasu kuni 1000 eurot (bruto) praktikaperioodi eest.
Kandideerimiseks tuleb saata aadressile praktika
riigikohus [dot] ee hiljemalt 14. oktoobril:
- CV
- väljavõte õpingutulemustest
- motivatsioonikiri
Motivatsioonikirjas tuleb muu hulgas ära märkida:
- üksus, kuhu soovitakse kandideerida – Riigikohtu haldus-, kriminaal-, tsiviil-, põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumisse või õigusteabe- ja koolitusosakonda ning
- periood, millal soovitakse praktikale tulla.
Valik konkursil osalejate seast tehakse oktoobrikuu jooksul.
Lisateave:
Kristi Jakobsoo
Riigikohtu personalispetsialist
730 9085,
praktika
riigikohus [dot] ee