Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Endised Riigikohtu liikmed

PrintPDF

Peatunud volitustega Riigikohtu liikmed

Peeter Roosma1. märts 20163. jaanuar 2020 
Priit Pikamäe

1. september 2006–3. veebruar 2019
Riigikohtu esimees 13. september 2013–3. veebruar 2019

 

 Endised Riigikohtu liikmed alates 1992. aastast

Jaak Luik 24. jaanuar 1994–30. november 2019
Eerik Kergandberg 19. märts 1993–31. august 2019
Malle Seppik1. september 2014–31. august 2019
Lea Kivi25. veebruar 1993–31. oktoober 2018 
Indrek Koolmeister6. mai 2003–30. juuni 2018
Tõnu Anton25. veebruar 1993–26. aprill 2016
Jüri Ilvest25. veebruar 1993–15. jaanuar 2016
Ott Järvesaar12. mai 1998–30. aprill 2015
Harri Salmann25. veebruar 1993–23. september 2014
Lea Laarmaa21. september 1995–9. juuli 2014
Märt Rask13. september 2004–27. november 2013
Riigikohtu esimees kuni 12. september 2013
Peeter Vaher19. märts 1993–30. juuni 2006
Uno Lõhmus9. november 1998–30. aprill 2004
Riigikohtu esimees
Jaano Odar 19. märts 1993–31. jaanuar 2004
Hele-Kai Remmel10. november 1994–25. august 2003
Jüri Rätsep11. august 1993–14. veebruar 2002
Triinu Vernik19. märts 1993–10. detsember 2001
Rait Maruste8. detsember 1992–20. august 1998
Riigikohtu esimees
Herbert Lindmäe19. märts 1993–20. märts 1998 
Tiit Kollom19. märts 1993–13. märts 1995


Endised Riigikohtu liikmed 1919 - 1940

Aleksander Rost26. jaanuar 1940–22. september 1944
Richard Rägo8. juuni 1939–31. detsember 1940
Rein Eliaser26. aprill 1939–31. detsember 1940
Eugen Fridolin21. märts 1939–31. detsember 1940
Edgar Reisberg24. oktoober 1938–31. detsember 1940
Hugo Kasse24. oktoober 1938–28. november 1939
Karl Luud7. juuni 1938–31. detsember 1940
Paul Poom21. mai 1938–31. detsember 1940
Jaan Moks26. september 1935–4. november 1940
Karl Theodor Saarmann9. juuni 1935–31. detsember 1940
Aleksander Karl Hellat 9. veebruar 1933–18. oktoober 1940
Rudolf Georg Gabrel9. veebruar 1933–1. september 1938 
Timotheus Grünthal26. oktoober 1928–31. detsember 1940
Paul Välbe6. november 1925–3. detsember 1940
Mihkel Klaassen28. november 1924–31. detsember 1940
Victor Karl Maximilan Ditmar 9. mai 1924–7. juuni 1935
Anton Palvadre2. oktoober 1923–31. august 1938
Harald Johannes Jucum12. oktoober 1923–1. juuli 1935
Tõnis Vares29. juuni 1922–26. juuli 1924
Dmitri Verhoustinski11. detsember 1920–4. detsember 1932
Peeter Kann11. detsember 1920–31. detsember 1940
Johan Arro21. oktoober 1920–24. veebruar 1928
Kaarel Parts31. oktoober 1919–1. august 1940
Riigikohtu esimees
Jaan Lõo31. oktoober 1919–18. veebruar 1939
Martin Taevere31. oktoober 1919–15. veebruar 1939
Peeter Puusep31. oktoober 1919–21. aprill 1938
Paul Beniko31. oktoober 1919–15. juuni 1923
Hugo Reiman 31. oktoober 1919–31. mai 1920 
Rein Koemets31. oktoober 1919–31. detsember 1940