Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Magistritaseme üliõpilane

PrintPDF

Kas tahad saada osa Eesti õigusruumi kujundavate otsuste sünnist, näha põnevat eeltööd, tuliseid arutelusid, inspireerivaid eeskujusid ning ammutada väärt teadmisi ja kogemusi edasiste sihtide seadmiseks?

Kui Sa tunned, et õigusteadus paneb Su silmad särama, siis tule ja näita ennast! Kandideeri menetluspraktikale Riigikohtu haldus-, kriminaal-, tsiviil- või põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumisse.

Praktika käigus saad tuttavaks Riigikohtuga ning osaled juhendaja toel kolleegiumi töös, valmistad ette kohtuasjade menetlusse võtmise otsuseid ja kohtulahendeid, esitad arvamusi ja kaitsed enda seisukohti. Oled üks meie seast. 

Kandideerimiseks saada meile enda CV, väljavõte senistest õpingutulemustest ning kaaskiri, milles selgitad, millisesse kolleegiumisse ja miks just sellesse soovid praktikale tulla. Ootame Sinu kirja e-aadressil praktikaatriigikohus [dot] ee hiljemalt 6. oktoobril 2017. Lisaküsimustega pöördu Riigikohtu personalispetsialisti Kristi Jakobsoo poole (kristi [dot] jakobsooatriigikohus [dot] ee, 730 9085). 

Menetluspraktika vältab kuus nädalat ja leiab aset 2017/2018 õppeaasta jooksul, täpsemas ajas ja võimaluses ühildada praktikat õppetööga lepime kokku.