Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Magistritaseme üliõpilane

PrintPDF
Kas ka Sina tahad saada osa Eesti õigusruumi kujundavate otsuste sünnist, näha põnevat eeltööd, tuliseid arutelusid, inspireerivaid eeskujusid ning ammutada väärt teadmisi ja kogemusi edasiste sihtide seadmiseks?

Magistritaseme üliõpilane, kui Sa tunned, et õigusteadus paneb Su silmad särama, siis tule ja näita ennast! Kandideeri menetluspraktikale Riigikohtu haldus-, kriminaal-, tsiviil- või põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumisse.

Praktika käigus saad tuttavaks Riigikohtuga ning osaled juhendaja toel kolleegiumi töös, valmistades ette kohtuasjade menetlusse võtmise otsuseid ja kohtulahendeid, esitad arvamusi ja kaitsed enda seisukohti. Oled üks meie seast.

Menetluspraktika vältab kuus nädalat ning sel õppeaastal on Riigikohtus võimalik praktiseerida kolmel perioodil, mille seast palume Sul kandideerimisel välja tuua oma eelistuse:

  • I     08.11.2021–17.12.2021
  • II   10.01.2022–18.02.2022
  • III  21.02.2022–01.04.2022

Kandideerimiseks saada meile oma:

  • CV,
  • väljavõte senistest õpingutulemustest ja
  • kaaskiri, milles selgitad, millises kolleegiumis ja miks just selles soovid praktikale tulla ning milline on Sinu eelistatud praktikaperiood.

Ootame Sinu kirja Riigikohtu personali- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Ave Hussari e‑aadressile ave [dot] hussaratriigikohus [dot] ee hiljemalt 11. oktoobril 2021.