Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Magistritaseme üliõpilane

PrintPDF

Kas tahad saada osa Eesti õigusruumi kujundavate otsuste sünnist, näha põnevat eeltööd, tuliseid arutelusid, inspireerivaid eeskujusid ning ammutada väärt teadmisi ja kogemusi edasiste sihtide seadmiseks?

Magistritaseme üliõpilane, kui Sa tunned, et õigusteadus paneb Su silmad särama, siis tule ja näita ennast! Kandideeri menetluspraktikale Riigikohtu haldus-, kriminaal-, tsiviil- või põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumisse.

Praktika käigus saad tuttavaks Riigikohtuga ning osaled juhendaja toel kolleegiumi töös, valmistades ette kohtuasjade menetlusse võtmise otsuseid ja kohtulahendeid, esitad arvamusi ja kaitsed enda seisukohti. Oled üks meie seast.

Kandideerimiseks saada meile CV, väljavõte senistest õpingutulemustest ja kaaskiri, milles selgitad, millises kolleegiumis ja miks just selles soovid praktikale tulla. Ootame Sinu kirja Riigikohtu personaliosakonna juhataja Piret Raadomi e‑aadressile piret [dot] raadomatriigikohus [dot] ee hiljemalt 5. oktoobril 2018.

Menetluspraktika vältab kuus nädalat ja see leiab aset 2018/2019 õppeaasta jooksul, täpsemas ajas ja võimaluses ühildada praktikat õppetööga lepime kokku.