Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Põhiseaduse aastapäev viib juristid kooli

25. september 2012
PrintPDF
Eesti vabariigi põhiseaduse 20. aastapäeva puhul ning Riigikohtu esimehe Märt Raski kutsel toimub järgmisel esmaspäeval, 1. oktoobril Eesti koolides üle saja põhiseaduseteemalise koolitunni. Koolmeistri rolli astuvad sel puhul kõrged riigiametnikud ja juristid, kes igapäevaselt põhiseadusega tihemini kokku puutuvad ning omi praktilisi teadmisi edasi soovivad anda. Tunde annavad kohtunikud, riigikogu liikmed, prokurörid ja paljud teised.

Tundide nimekiri on lisatud siin.

„Kooliõpetajad on õpilastele põhiseaduse tublisti selgeks õpetanud. Riigikohus korraldab igal aastal õpilaste kaasuskonkurssi ning sinna esitatavate tööde kõrge tase on teinekord jahmatav. Ometi on õpetajad vestlustes avaldanud hirmu, et põhiseaduse tegelik tähendus jääb õpilastele ka püüdliku selgitamise puhul kaugeks. Pole ju põhiseadus mingi abstraktne deklaratsioon ning sellel on omad igapäevased äratuntavad väljundid,“ rääkis Märt Rask. „Mul on hea meel, et põhiseaduse 20. aastapäeval on nii paljud juristid ja kõrged ametnikud võtnud õpetajate muret kuulda ning võtavad osa vastutust ka endi kanda.“

Kuigi koostöös ühiskonnaõpetuse õpetajatega on valminud loetelu teemadest, mida õpilastele esinedes võiks käsitleda (näiteks õigus omandile; riigikaitse vajadus ja riigikaitse kohustus; riik ja kodanik: kodanikuühiskonna tähtsusest), jääb lõplik teemavalik iga esineja enese sõnastada.

Eveli Kuklane
Kommunikatsiooniosakonna juhataja