Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

President nimetas ametisse viis uut kohtunikku

14. Detsember 2011
PrintPDF

Esmaspäeval, 12. detsembril, nimetas Vabariigi President ametisse viis kohtunikku. Ringkonnakohtu kohtunikeks nimetas president Madis Ernitsa ja Kersti Kerstna-Vaksi ning maakohtu kohtunikeks Ingrid Kullerkanni, Moonika Tähtvälja ja Toomas Ventsli. Kohtunikud asuvad teenistusse 2. jaanuaril 2012.


Ametisse nimetatud kohtunikud Toomas Ventsli, Madis Ernits, Moonika Tähtväli, Ingrid Kullerkann ja Kersti Kerstna-Vaks koos president Toomas Hendrik Ilvese ja Riigikohtu esimehe Märt Raskiga (Foto: Jelena Rudi)

Riigikohtu üldkogu määras Madis Ernitsa ja Kersti Kerstna-Vaksi teenistusse Tartu Ringkonnakohtusse.

Madis Ernits  on lõpetanud Kieli Ülikooli õigusteaduskonna ja omandanud õigusteaduse magistri kraadi Helsingi Ülikoolis. Ta on töötanud nõunikuna Justiitsministeeriumis ja  Riigikohtus ning õiguskantsleri nõuniku ja õiguskantsleri asetäitja- nõunikuna.  Alates 2011 töötab M. Ernits  Riigikogu Kantselei õigus- ja analüüsiosakonna nõunikuna.

Kersti Kerstna-Vaks on omandanud  õigusteaduse magistri kraadi Tartu Ülikoolis. Alates 1993 aastast on Kerstna-Vaks töötanud kohtunikuna Tartu Linnakohtus ja Tartu Maakohtus.

Riigikohtu üldkogu määras Ingrid Kullerkanni teenistusse Harju Maakohtu Liivalaia kohtumajja. Ingrid Kullerkann on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on töötanud peamiselt juristi ja advokaadina. Alates 1998 on Kullerkann advokaadibüroo Leppik ja Partnerid vandeadvokaat.

Riigikohtu üldkogu määras Moonika Tähtvälja ja Toomas Ventsli teenistusse Harju Maakohtu Kentmanni kohtumajja.

Moonika Tähtväli on lõpetanud Sotsiaalteaduste Erakõrgkooli Veritas õigusteaduse eriala. Ta on töötanud konsultandina kohtus ning juristi ja advokaadina advokaadibüroos. Alates 2010. aastast on Tähtväli Harju Maakohtu kohtunikukandidaat.

Toomas Ventsli on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on töötanud konsultandina notaribüroos ning juristi ja vandeadvokaadi abina.  Alates 2009. aastast on Ventsli Advokaadibüroo  Rando Antsmäe OÜ vandeadvokaat. 


Eveli Kuklane
Kommunikatsiooniosakonna juhataja