Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

JÄRELVAADATAV: Riigikohtus arutati avalikul istungil Tallinna Vee võimalikku hüvitamiskohustust

21. mai 2024
PrintPDF

Neljapäeval arutati Riigikohtus, kas Aktsiaselts Tallinna Vesi peab hüvitama Tallinna Tehnikaülikoolile üheksa aasta jooksul veeteenuse eest makstud kõrgema hinna ja seadusliku hinna vahe.

 

2010. aastal tehtud seadusemuudatuse tõttu pidid vee-ettevõtjad kooskõlastama veeteenuse hinna Konkurentsiametiga. Konkurentsiamet ei kooskõlastanud Aktsiaseltsi Tallinna Vesi taotlust, leides, et hind oli liiga kõrge. Aktsiaselts kehtestas Konkurentsiametiga kooskõlastatud hinna 2019. aasta lõpus.

Tallinna Tehnikaülikool pöördus kohtusse, nõudes, et Aktsiaselts Tallinna Vesi hüvitaks üheksa aasta jooksul enam makstud hinna ja seaduspärase hinna vahe. Maa- ja ringkonnakohus nõuet ei rahuldanud, nõustudes aktsiaseltsiga, et seadus lubas osutada teenust endise kallima hinnaga kuni uue hinna kehtestamiseni 2019. aastal. Riigikohtu tsiviilkolleegium otsustas asja arutada avalikul kohtuistungil.

Riigikohtunik Vahur-Peeter Liini sõnul võib kohtuasja lahend kaudselt mõjutada paljude Eesti elanike õigusi. „Kui Riigikohus jõuab järeldusele, et ülikooli nõue on põhjendatud, võib aktsiaseltsil olla sarnane hüvitamiskohustus ka teiste klientide vastu,“ selgitas Liin.

 

Avalikku istungit saab järelvaadata

 

  


Teate sisestas:
Sandra Sommer
pressiesindaja
5333 9846, 730 9042
sandra [dot] sommeratriigikohus [dot] ee