Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Välisriikide õiguspraktikud tutvuvad Eesti kohtusüsteemiga

12. märts 2010
PrintPDF
15.–26. märtsini viibivad Euroopa Kohtunike Koolituse Võrgustiku (EJTN) vahetusprogrammi raames Eestis kohtunikud Rumeeniast, Itaaliast, Poolast ja Hollandist ning prokurör Itaaliast.

Esimesel nädalal külastavad programmis osalejad erinevaid kohtuid ja institutsioone nagu Tartu Ülikooli õigusteaduskond, justiitsministeerium ja Tartu vangla. Vahetuse teisel nädalal töötatakse koos maakohtute kohtunikega ja tutvutakse nende igapäevatööga.

"Riigikohus on EJTN liige alates 2007. aastast, aga vahetusprogrammiga saabuvaid väliskohtunikke võõrustame Eestis esmakordselt," ütles Riigikohtu koolitusosakonna juhataja Tanel Kask ja lubas anda oma parima, et neil oleks siin võimalikult huvitav viibida. 
 
EJTN (European Judicial Training Network) on Euroopa Liidu liikmesriikide kohtunikke ja prokuröre koolitavate asutuste koostöövõrgustik peakorteriga Brüsselis. See asutati 13. oktoobril 2000, et tihendada koostööd kohtunike koolitusega tegelevate organisatsioonide vahel ning korraldada ühiseid koolitusüritusi.

Mailin Aasmäe

kommunikatsioonispetsialist