Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Osale Riigikohtu praktikakonkursil

PrintPDF

Tule Riigikohtusse praktikale!

Riigikohus kuulutab välja konkursi praktikakohtadele 2021/2022 õppeaastal

Ootame praktikale õigusteaduse üliõpilasi, kellel on süvendatud huvi õigusteaduse vastu, tahe õppida ja enda teadmisi proovile panna. Magistrantidele suunatud menetluspraktika raames valmistavad tudengid ette kohtuasjade menetlusse võtmise otsuseid ja kohtulahendeid, bakalaureuseõppe 2. ja 3. aasta üliõpilased saavad uusi teadmisi ja kogemusi ammutada kohtulahendite süstematiseerimisel ning osaleda kohtupraktika analüüside ja ülevaadete ettevalmistamisel. Praktika käigus osaleb praktikant juhendaja toel aktiivselt töös, saab tuttavaks Riigikohtu ja selle töökorraldusega.

Sel õppeaastal toimub praktika kolmel perioodil, mille seast on praktikale kandideerijail võimalik juba kandideerimisel välja tuua oma eelistus.

Atraktiivne tööandja märgis

Konkurss praktikakohtadele 2021/2022 õppeaastal vältab kuni 11. oktoobrini 2021 ja valik konkursil osalejate seast tehakse novembrikuu alguses. Konkursi tulemustest anname teada kõigile osalenutele.

 

Kandideerimise kohta täpsemalt saad lugeda siit: 

→ Praktikakonkurss bakalaureuseõppe tudengitele

→ Praktikakonkurss magistriõppe tudengitele

 

Praktikaga seotud küsimustele vastab Riigikohtu personali- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja  Ave Hussar (telefon 730 9062, e-post ave [dot] hussaratriigikohus [dot] ee). 

*Seoses Covid-19 viiruse jätkuva levikuga jälgime olukorda ja Terviseameti soovitusi. Olukorra halvenemisel võime olla sunnitud tegema muudatusi ka 2021/2022 õppeaasta praktikakorralduses.

Riigikohtu praktikaveeb