Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Osale Riigikohtu praktikakonkursil

PrintPDF

Riigikohtusse on koondunud keerukaimad õigusküsimused ja tugevaimad juristid, meie inimesed on asjatundlikud ja inspireerivad. Praktika Riigikohtus on väärtuslik ja silmiavav kogemus, kinnitavad senised praktikandid.

Ootame praktikale õigusteaduse üliõpilasi, kellel on süvendatud huvi õigusteaduse vastu, tahe õppida ja enda teadmisi proovile panna. Magistrantidele suunatud menetluspraktika leiab aset kohtukolleegiumides, bakalaureuseõppe 2. ja 3. aasta tudengid saavad uusi teadmisi ja kogemusi ammutada õigusteabe- ja koolitusosakonnas, mis tegeleb kohtupraktika süstematiseerimise ja analüüsiga ning kohtunike ja kohtuteenistujate koolitamisega. Praktika käigus osaleb praktikant juhendaja toel aktiivselt kolleegiumi/osakonna töös, saab tuttavaks Riigikohtu ja selle töökorraldusega.

Konkurss praktikakohtadele 2018/2019 õppeaastal vältab kuni 5. oktoobrini 2018 ja valik konkursil osalejate seast tehakse oktoobrikuu jooksul. Konkursi tulemustest anname teada kõigile osalenutele ning valituks osutunutega lepitakse juba täpsemalt kokku, millisel perioodil õppeaasta jooksul praktika toimub.

Kandideerimise kohta täpsemalt saad lugeda siit

Praktikakonkurss bakalaureuseõppe tudengitele

Praktikakonkurss magistriõppe tudengitele

 

Praktikaga seotud küsimustele vastab Riigikohtu personaliosakonna juhataja  Piret Raadom (telefon 730 9035, e-post piret [dot] raadomatriigikohus [dot] ee).