Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses.
Peasakid
Kohtuniku töö ja õigusemõistmine jõudis tuhandeteni

Möödunud nädalal tähistasid Eesti kohtud 12. korda õigusemõistmise nädalat. Seekord oli fookus tööõigusel ja rohkelt tegemisi jagus igasse päeva.
- Viies lühivideos räägivad kohtunikud Triin Siimpoeg, Kairi Piirisild, Vahur-Peeter Liin, Kadri Mälberg ja Reena Nieländer, mis on punased lipud töölepingus, mis hetkest on inimene ametlikult tööle võetud, miks ümbrikupalk pole hea, kas proovitöö eest võib raha küsida ja mis on töökius? Videoid on vaadatud sotsiaalmeedia kanalites kokku üle 10 000 korra.
- Koolides käis kümme kohtunikku, kuid kuna auditooriumid olid suured, siis kõnetati ligi 1000 õpilast, mis on suurepärane tulemus. Tagasiside on olnud väga hea ja kindlasti jätkame sarnast tegevust edaspidigi.
- Tagasi Kooli e-tunni andis kohtunik Liina Naaber-Kivisoo teemal „Mis on peamised lõksud, kuhu tööle minnes võid langeda“. Kokku kuulas otse e-tundi 12 klassitäit õpilasi, järele kuulamiste arv alles selgub. Tundi hinnati ülimalt kõrgelt, kiideti selgekeelsust, näidete kasutamist ja praktiliste soovituste jagamist. Samuti jälgis ligi 50 huvilist Liina Naaber-Kivisoo juhitud kohtuistungit tööõiguse teemal.
- Tartus käis kahel õhtupoolikul pea 40 inimest ekskursioonil „Õigusemõistmise radadel“, mille viis läbi õigusajaloolane ja Riigikohtu andmekaitsespetsialist-arhivaar Toomas Anepaio. Põnevaid jutte jätkus kauemaks kui pooleteiseks tunniks.
- Kohtunikud käisid ka meedias nädala teemadel rääkimas: Vahur-Peeter Liin Kuku raadios, Kairi Piirisild Kanal 2-s, Gerty Pau ETV arvamusportaalis ning Liina Naaber-Kivisoo, Kairi Piirisild ja Markus Kärner Delfi taskuhäälingus.
Toimunuga saab lähemalt tutvuda Eesti kohtute Facebooki ja LinkedIni kanalil.
Õigusemõistmise nädal on Eesti kohtute iga-aastane ettevõtmine, mille eesmärk on tutvustada avalikkusele kohtute tööd ja õigusemõistmist inimestele lähemale tuua.
Teate sisestas:
Sandra Sommer
pressiesindaja
5333 9846, 730 9042
sandra [dot] sommerriigikohus [dot] ee