Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

„Menetluskonverents 2023“ on nüüd järelvaadatav kõigile huvilistele

25. oktoober 2023
PrintPDF

12. ja 13. oktoobril Tallinnas Swissôtelis toimunud konverentsi „Kohtumenetlused muutuvas ajas: mis jääb ja mis muutub?“ on nüüd kõigil soovijatel võimalik järelvaadata. Samuti saab vaadata konverentsil tehtud pilte. 

Veebilehel menetluskonverents2023.ee/live/ on järelvaadatavad (kuni märtsini 2024) nii konverentsi esimene päev kui ka teise päeva kõik kolm paneeli. Konverentsil tehtud pilte saab aga vaadata ja soovi korral ka alla laadida Tartu Ülikooli Televisiooni veebilehel. Fotode kasutamisel tuleb viidata fotograaf Andres Tennusele. 

Kokku registreerus menetluskonverentsile peaaegu 800 inimest, neist kohapeal osales 330 inimest ja ülejäänud said jälgida konverentsi veebiülekannet. Ürituse toimumise ajal konverentsi korraldajatele antud suuline tagasiside oli väga positiivne ja innustav. Mitmed osalejad avaldasid arvamust, et õigusvaldkonna konverents võiks toimuda üle aasta, vaheldudes õigusteadlaste päevadega. 

Veebivormi kaudu antud tagasisides on mh välja toodud, et konverentsil oli väga hea kollegiaalne õhkkond erinevate õiguselukutsete esindajate vahel, st vahetu suhtlemine kohtunike, prokuröride ja advokaatide vahel. Konstruktiivse kriitikana toodi välja näiteks seda, et tulevikus võiks aruteludesse kaasata rohkem ka publikut ja paneeli juhtidelt oodatakse aktiivsemat modereerimist. Kõik konverentsil osalejad on oodatud andma tagasisidet veebivormi kaudu 31. oktoobrini.

Tuhat tänu kõigile, kes konverentsil osalesid, nii esinejatele kui ka saalis ja veebis osalenutele! 

Loe lähemalt, mis mõtete ja seisukohtadeni konverentsi paneelides jõuti. 

 

Lisateave: Menetluskonverents 2023“ korraldajad, menetluskonverents2023atriigikohus [dot] ee () 

Teate sisestas:
Sandra Sommer
Riigikohtu pressiesindaja
5333 9846 | 730 9042
sandra [dot] sommeratriigikohus [dot] ee


Foto: Andres Tennus