Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Õigusemõistmise nädalal saab tasuta õigusnõu

20. september 2017
PrintPDF
Oktoobri alguses tähistatakse Eestis õigusemõistmise nädalat ja selle raames saavad Eesti Õigusbüroo juristidelt ilma tavapärase lepingutasuta õigusabi kõik, kes registreeruvad nõustamisele 20. septembrist kuni 6. oktoobrini. 


Tasuta õigusnõu saamiseks tuleb registreerumisel öelda või kirjutada märksõna (veebivormis sooduskood) “Õigusemõistmise nädal”. Abivajaja sõlmib küll kliendilepingu, kuid tavapärast viie-eurost omaosalustasu ta maksma ei pea. 

Õigusnõu on võimalik saada veebi vahendusel ja 15 nõustamiskohas üle Eesti. Õigusnõu jagatakse nii eesti kui ka vene keeles. Õigusbüroo vastuvõtukohad leiab veebilehelt http://www.juristaitab.ee/noustamiskohad

Nõustamisele tulekuks palume eelnevalt registreeruda. Kõige mugavam on seda teha läbi veebikeskkonna http://www.juristaitab.ee/et/form/registreeri-eesti-oigusburoo-kliendiks. Samuti saab registreeruda telefonidel 688 0400 või 5557 5090 ja e-posti teel abiatjuristaitab [dot] ee. Telefonikontaktid on kättesaadavad esmaspäevast reedeni kell 9–17. 

Merje Talvik
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Riigikohus
Tel. 7309042; 5333 9846
www.riigikohus.ee