Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Õigusemõistmise nädalal toimub Riigikohtus aruteluõhtu „Loodus kohtus“

26. september 2022
PrintPDF

Riigikohus korraldab 4. oktoobril õigusemõistmise nädala puhul koos Tartu Ülikooli loodusteadlastega aruteluõhtu „Loodus kohtus“.

Metsised ja konnakotkad, hundid ja karud, kitsed ja põdrad, kalad ja karbid, vanad loodusmetsad, sood ja rohevõrgustik: kohtutoimikutes võib kohata neid kõiki. Riigikohus kutsub külla loodusteadlased, et koos arutada ja harutada ühiseid sõlmpunkte meie tööpõldudel. 

Üritusel osalevad TÜ taastamisökoloogia professor Aveliina Helm, molekulaarse ökoloogia professor Maarja Öpik, looduskaitsebioloogia professor Asko Lõhmus, keskkonnatehnoloogia kaasprofessor Kaido Soosaar, loomaökoloogia kaasprofessor Tuul Sepp ja vooluveekogude ökoloogia nooremteadur Jürgen Karvak

Arutelus löövad kaasa ka riigikohtunikud ja Riigikohtu nõunikud. Avasõnad ütleb halduskolleegiumi esimees Ivo Pilving. Arutelu moderaatorid on loomaökoloog ning teaduse populariseerija Tuul Sepp ja Riigikohtu nõunik Pihel Kuusk

Arutelu toimub Riigikohtu konverentsisaalis Suur Katel 4. oktoobril kella 17.30–19.00. Pärast seda tutvustame soovijatele ka hiljuti renoveeritud Riigikohtu hoonet. 

Huvilistel on võimalik end kirja panna siin.

Õigusemõistmise nädal on Eesti kohtute iga-aastane ettevõtmine, mille eesmärk on tutvustada avalikkusele kohtute tööd ja õigusemõistmist inimestele lähemale tuua.