Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Parlamendis andis ametivande Riigikohtu liige Peeter Roosma ja riigikohtunikuks nimetati Nele Parrest

23. veebruar 2016
PrintPDF
Täna andis Riigikogu ees ametivande 1. märtsist Riigikohtu kriminaalkolleegiumi liikmena ametisse asuv Peeter Roosma. Lisaks nimetas parlament tänasel istungil uueks Riigikohtu halduskolleegiumi liikmeks alates 2. maist senise Õiguskantsleri asetäitja-nõuniku Nele Parresti.

Enne Riigikohtusse asumist töötas Peeter Roosma Euroopa Inimõiguste Kohtus juristina, aastatel 1997-2004 Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi nõunikuna ning 1998-2003 luges ta Tartu Ülikoolis kursusi riigiõigusest, inimõigustest ja põhiseaduslikkuse järelevalvest.

Peeter Roosma omandas baccalaureus artiumi kraadi õigusteaduse erialal Tartu Ülikoolis 1995. aastal, magistrikraadi võrdleva konstitutsiooniõiguse alal omandas ta 1997. aastal Kesk-Euroopa Ülikoolis Budapestis. Lisaks on ta end täiendanud õigusteaduse alal Åbo Akademis Soomes ja Konstanzi Ülikoolis Saksamaal.

Põhitöö kõrval on Roosma avaldanud publikatsioone nii Eesti kui välismaa teadusajakirjades.

Alates 2. maist Riigikohtus ametisse asuv Nele Parrest töötas varasemalt Õiguskantsleri asetäitja-nõunikuna, aastatel 2005-2008 töötas ta Õiguskantsleri Kantselei III osakonna juhatajana, 2004-2005 Õiguskantsleri nõunikuna ning 2001-2004 Justiitsministeeriumi Õigusloome osakonna avaliku talituse nõunikuna.

Alates 2012. aastast on Nele Parrest Tartu Ülikooli õigusteaduskonna haldusõiguse lektor, aastatel 2006-2010 oli ta ka Tallinna Tehnikaülikooli haldusõiguse lektor.

Nele Parrest omandas baccalaureus artiumi kraadi õigusteaduse erialal Tartu Ülikoolis 2001. aastal ning magister iurise kraadi samuti Tartu Ülikoolis 2005. aastal.

Lisaks on Nele Parrest avaldanud publikatsioone nii Eesti kui välismaa teadusajakirjades.

Liis Linn
kommunikatsioonispetsialist
Riigikohus
Tel 7309025