Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

President Alar Karis nimetas ametisse uued kohtunikud

10. juuni 2024
PrintPDF

President Alar Karis nimetas täna Kadriorus ametisse seitse uut kohtunikku, kes hakkavad õigust mõistma Tartu Maakohtus, Harju Maakohtus, Viru Maakohtus ja Tallinna Halduskohtus.

Kohtunikke ametisse nimetamise puhul õnnitledes märkis president Karis, et kohtuniku amet on auväärne ja vastutusrikas, nõudes mitte ainult põhjalikke juriidilisi teadmisi, vaid ka laitmatut eetikat, tasakaalukust ja empaatiavõimet. „Olen kindel, et täna ametivande andnud kohtunikud on valmis kaitsma õigusriigi põhimõtteid, olema oma otsuste tegemisel erapooletud ja vajadusel neid selgitama,“ ütles riigipea.

President Karis tõi välja, et Eesti kohtusüsteemi usaldusväärsus on kõrge. „Hoidke selle usalduse taset, mille on oma tööga välja teeninud enne teid ametisse asunud ja juba ametist lahkunud kolleegid,“ ütles riigipea uutele kohtunikele edu soovides.

Tartu Maakohtu Jõgeva kohtumajas asub 5. augustist süüteoasjade kohtunikuna tööle senine Tartu Ringkonnakohtu kohtujurist Sandra Kallas.

Viru Maakohtu Jõhvi kohtumajas hakkab 12. augustist tsiviilasju lahendama pikaaegne Tartu Ringkonnakohtu kohtujurist ja õigusteenistuse juht Nele Teelahk.

Viru Maakohtu Rakvere kohtumaja süüteoasjade kohtunikuna asub 2. detsembril tööle kogenud riigiprokurör Kadri Väling.

Harju Maakohtu tsiviilasjade kohtunikena alustavad vastavalt 12. augustil ja 23. septembril tööd senised advokaadibüroo PRIORE vandeadvokaat Helvia Räägel ja advokaadibüroo Concordia vandeadvokaat Kaija Koik. Samas kohtus hakkab alates 1. oktoobrist süüteoasju lahendama senine advokaadibüroo Vares & Mõistlik vandeadvokaat Siim Mõistlik.

Tallinna Halduskohtu Tallinna kohtumaja kohtunikuna hakkab 26. augustist õigust mõistma senine Õiguskantsleri Kantselei nõunik Karolin Soo.

Kohtunikke esitles Riigikohtu esimees Villu Kõve.

Vaata ka Vabariigi Presidendi Kantselei tehtud fotosid kantselei veebilehelt.


Fotol (vasakult) Kaija Koik, Nele Teelahk, Sandra Kallas, Alar Karis, Helvia Räägel, Kadri Väling, Siim Mõistlik ja Villu Kõve. Foto: Vabariigi Presidendi Kantselei

 

Lisateave: Vabariigi Presidendi Kantselei kommunikatsiooniosakond, 515 3903, pressatvpk [dot] ee 

 

 


Teate sisestas:
Sandra Sommer
pressiesindaja
5333 9846, 730 9042
sandra [dot] sommeratriigikohus [dot] ee