Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

President Kaljulaid nimetas ametisse neli esimese astme kohtunikku

18. Detsember 2020
PrintPDF

President Kersti Kaljulaid nimetas täna ametisse neli uut esimese astme kohtunikku, kes asuvad tööle Pärnu ja Tartu Maakohtutes.

„Tore on koos näha inimesi erinevatest põlvkondadest, kes tahavad seda keerulist ja rasket tööd teha. Avalikkuse suurt tähelepanu pälvivad teemad kajavad tugevalt vastu ka ühismeedias, nii on kohtuotsuste põhjalik ja kannatlik selgitamine osa kohtuniku kutsemeisterlikkusest. Ikka selleks, et inimesed saaksid paremini aru, miks otsus oli õiglane, sest õigusest lähtuv on see nagunii,“ ütles Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtunike ametisse nimetamisel. 

Kohtunikud Triin Niinemets ja Margit Vutt hakkavad Tartu Maakohtus lahendama tsiviilasju ja Kristina Domaškina süüteoasju. Kadri Mälberg asub Pärnu Maakohtus tsiviilasju lahendama. Kohtunikke esitles Riigikohtu esimees Villu Kõve ja uued kohtunikud andsid riigipea ees kohtunikuvande.

Kristina Domaškina alustab kohtunikuna tööd järgmise aasta 1. jaanuaril. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis, kus omandas 2014. aastal õigusteaduse magistrikraadi. Domaškina töötab praegu Riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõunikuna.
 
Triin Niinemets asub kohtunikuna tööle samuti 1. jaanuaril. Ta omandas 2001. aastal Tartu Ülikoolis baccalaureus artiumi kraadi õigusteaduse erialal ning töötab praegu Tartu Maakohtu kohtujuristina.
 
Margit Vutt asub kohtunikuna tööle järgmise aasta 1. mail. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis, kus ta 1992. aastal lõpetas õigusteaduskonna täieliku kursuse õigusteaduse erialal ning omandas magister iurise kraadi 2006. aastal ja filosoofiadoktori (õigusteadus) kraadi 2011. aastal. Vutt töötab praegu Riigikohtu tsiviilkolleegiumi nõunikuna.
 
Järgmise aasta 1. märtsist alustab kohtunikutööd Kadri Mälberg. Ta omandas 2013. aastal Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi ning töötab praegu Harju Maakohtu kohtujuristina.
 

Pilte tänasest sündmusest leiate siit (autor Mattias Tammet/presidendi kantselei).