Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

President nimetas ametisse neli uut kohtunikku

20. jaanuar 2011
PrintPDF

President nimetas 1. veebruarist ametisse neli uut esimese astme kohtunikku. Kohtunik Velmar Brett asub tööle Harju maakohtu Liivalaia kohtumajja, Marget Henriksen Harju Maakohtu Kentmanni kohtumajja, Larissa Prokopenko Viru Maakohtu Narva kohtumajja ja Kristina Väliste Harju maakohtu Liivalaia kohtumajja.


Pildil Velmar Brett, Marget Henriksen, president Toomas Hendrik Ilves, Riigikohtu esimees Märt Rask, Kristina Väliste ja Larissa Prokopenko (Foto: Toomas Volmer)

Velmar Brett on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1994. aastal. Alates 2002. aastast kuni kohtunikuks nimetamiseni töötas ta vandeadvokaadina.

Marget Henriksen on lõpetanud Õigusinstituudi õigusteaduse erialal 1999. aastal ja omandanud magistrikraadi Lundi Ülikoolis 2001. aastal. Alates 2008. aastast kuni kohtunikuna ametisse asumiseni töötab ta vandeadvokaadina.

Larissa Prokopenko on lõpetanud Kalingradi Riikliku Ülikooli 1996. aastal. Alates1996. aastast kuni kohtunikuna ametisse asumiseni on ta olnud teenistuses vanemprokurörina Viru Ringkonnaprokuratuuris.

Kristina Väliste on lõpetanud Sisekaitseakadeemia kohtueelse uurimise õppesuunal 2000. aastal ning omandanud magistrikraadi õigusteaduses Tartu Ülikoolis 2007. aastal. Alates 2008. aastast kuni kohtunikuna ametisse asumiseni on ta olnud teenistuses ringkonnaprokurörina Põhja Ringkonnaprokuratuuris.

Eveli Kuklane
Kommunikatsiooniosakonna juhataja