Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

President nimetas ametisse viis uut kohtunikku

7. juuni 2013
PrintPDF

Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves nimetas 3. juunil ametisse viis uut kohtunikku. President nimetas esimese astme kohtunikeks alates 17. juunist Aivar Hindi, Denis Minzatovi, Marju Persidskaja, Kristi Rickbergi ja Kadri Roosi.


Fotol esimese astme kohtunikuks nimetatud Aivar Hint, Deniss Minzatov, Marju Persidskaja, president Toomas Hendrik Ilves, esimese astme kohtunikuks nimetatud Kristi Rickberg, Kadri Roos ja Riigikohtu esimees Märt Rask (Arno Mikkor)

Aivar Hint on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning on alates 1997. aastast Eesti Advokatuuri liige, olles töötanud vandeadvokaadi vanemabi ja vandeadvokaadina.

Denis Minzatov on lõpetanud Õigusinstituudi õigusteaduskonna ja omandanud Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi. Minzatov on töötanud prokurörina ning on alates 2012. aastast Viru Maakohtus kohtunikukandidaadina.

Marju Persidskaja on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning töötab alates 1993. aastast prokurörina.

Kristi Rickberg on omandanud Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi. Rickberg töötas Tallinna Ringkonnakohtus konsultandina ja on alates 2010. aastast Harju Maakohtus kohtunikukandidaat.

Kadri Roos on omandanud Tartu Ülikoolis õigusteaduse magistrikraadi. Roos on töötanud Justiitsministeeriumis nõunikuna ja talituse juhataja kohusetäitjana. Alates 2011. aastast on ta Tallinna Halduskohtus kohtunikukandidaat.


Eveli Kuklane
Kommunikatsiooniosakonna juhataja