Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Riigikohtu esimees Märt Rask vastab küsimustele

6. jaanuar 2012
PrintPDF
Neljapäeval, 12. jaanuaril kell 16 kohtub Riigikohtu esimees Märt Rask inimestega, kes tunnevad huvi kohtukorralduse ja õigusemõistmise olukorra vastu Eestis, ning vastab kohapeal esitatud ja elektrooniliselt küsitud küsimustele.

Esimene sellelaadne kõigile avatud kohtumine leidis aset mullu. „Esimene kohtumine veenis mind, et kokku saamine ja rääkimine on vajalik mitte ainult neile inimestele, kes tunnevad muret või huvi ning tahavad saada vastuseid, aga ka minule inimeste kogemuste peegeldusena,“ rääkis Rask. „Eelmisel kohtumisel nägin, et küsimustes, mis minule esitati, olid peidus nii inimeste mured kui siiras huvi. See oli minule oma ametis väga väärtuslik tagasiside,“ sõnas Rask.

Riigikohtu esimehele saab esitada küsimusi kohtukorralduse ja õigusemõistmise olukorra kohta Eestis. Ameti tõttu ei saa Riigikohtu esimees vastata küsimustele, mis puudutavad konkreetseid kaasuseid.

Küsimusi saab esitada kohtumisel vahetult, aga ka elektrooniliselt aadressil infoatriigikohus [dot] ee (märgusõnaga "Aastapäeva küsimus"). Ka  e-kirjaga saadetud küsimustele vastab Riigikohtu esimees suuliselt neljapäeval toimuval kohtumisel. Kohtumist võib igaüks tulla kuulama ka siis, kui küsimise soovi ei ole.

Riigikohtu esimehega kohtumise järel saab osaleda ekskursioonil Riigikohtu hoones.

Kohtumine toimub neljapäeval, 12. jaanuaril kell 16 Riigikohtus (Lossi 17, Tartu). Kohtumisele on vajalik etteregistreerimine telefonil 730 9002 või e-posti aadressil infoatriigikohus [dot] ee ().

Eveli Kuklane
Kommunikatsiooniosakonna juhataja