Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Riigikohtunik Lea Laarmaa siirdub pensionile

26. mai 2014
PrintPDF
Täna on 19 aastat Riigikohtu tsiviilkolleegiumi liikmena töötanud Lea Laarmaal viimane tööpäev Riigikohtus.

Lea Laarmaa on töötanud kohtunikuna 32 aastat. Alates 1995. aastast Riigikohtus, enne seda oli ta Viljandi maakohtu esimees ja kohtunik. 2005. aastal autasustas Vabariigi President Lea Laarmaad Valgetähe kolmanda klassi teenetemärgiga.

„Lea Laarmaa on andnud hindamatu panuse Eesti kohtu- ja õiguskultuuri. Ta on olnud tunnustatud kohtunik, lugupeetud kohtunike ja üliõpilaste õpetaja ning kohtujuht. Temas peegeldub üheaegselt nii inimlik südamlikkus kui kohtunikult oodatav otsustavus ja professionaalsus. Ta on kindlameelne, aus ja siiras. Kolleegina tarkust ja mõistmist kiirgav päikeseline inimene,“ iseloomustab Lea Laarmaad Riigikohtu tsiviilkolleegiumi esimees Ants Kull.

Riigikohtus on 19 riigikohtunikku, kes töötavad neljas kolleegiumis: tsiviil,- haldus- või kriminaal,- ja põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumis.

Vabanenud riigikohtuniku koha täitmiseks kuulutas Riigikohtu esimees 17. märtsil välja avaliku konkursi. Reedel tegi Riigikohtu esimees Priit Pikamäe Riigikogule ettepaneku nimetada alates 1. septembrist Riigikohtu liikmeks kohtunik Malle Seppik.

Merje Talvik
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Riigikohus
Tel. 7309042; 5333 9846