Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Riigikohus kuulutas välja üliõpilaste teadusartiklite konkursi

14. jaanuar 2015
PrintPDF
Riigikohtu esimees kuulutas täna, Riigikohtu 95. aastapäeval, välja üliõpilastele suunatud teadusartiklite konkursi. Konkursi eesmärgiks on innustada üliõpilasi uurima riigiõigusega seotud teemasid ja tunnustada tudengeid heade tulemuste eest.

Täna möödus Eesti kõrgeima kohtu asutamisest 95 aastat. Riigikohtu üldkogu saalis peetud tänuaktusel tunnustas Riigikohtu esimees aastapäevale pühendatud kaasuskonkursi võitjaid, 9.-12. klassi õpilasi ning kuulutas sealsamas välja ka üliõpilastele suunatud konkursi.

„Innustatuna gümnaasiumiõpilastele suunatud konkursi edust soovime tunnustada ka tudengite panust õigusteemade käsitlemisel ja edendada riigiõiguse mõtet õigusteadust õppivate üliõpilaste seas,“ sõnas Riigikohtu esimees Priit Pikamäe.

Konkursil võivad osaleda kõik doktori-, magistri-, bakalaureuse- ja diplomiõppe üliõpilased, aga ka vilistlased, kelle lõpetamisest pole konkursitööde esitamise tähtajaks möödunud enam kui üks aasta.

Tööde esitamise tähtaeg on 1. oktoober 2015, parimad üliõpilastööd kuulutab Riigikohtu esimees välja Tartus, Riigikohtu 96. aastapäeval, 14. jaanuaril 2016. Riigikohus premeerib parimaid üliõpilastöid rahalise auhinnaga. Konkursi auhinnafond on 3000 eurot.

Konkursi statuut on kättesaadav Riigikohtu kodulehel, lisainfot saab e-posti aadressil konkurssatriigikohus [dot] ee.

Merje Talvik
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Riigikohus
Tel. 7309042; 5333 9846