Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Täiskogu eel tunnustati silmapaistvaid kohtunikke

2. juuni 2022
PrintPDF

Täna toimunud kohtunike täiskogu eelsel pidulikul õhtul tunnustati aasta selgesõnalisemat kohtunikku, parimat koolitajat ning anti välja kolm kohtute aumärki.

Aasta Selgesõnalise kohtuniku aumärgi pälvis Tallinna Ringkonnakohtu kohtunik Sten Lind. Tunnustust antakse välja teist korda ning selle eesmärk on esile tõsta kohtunikku, kes selgitab otsuseid lihtsas ja ilusas eesti keeles ning liigse bürokraatiata. Sel aastal konkureeris 13 kohtunikku, tase oli äärmiselt kõrge ja ühtlane.

Žürii, kuhu kuulusid lisaks kohtute kommunikatsioonitiimile Tallinna Ülikooli õppejõud Barbi Pilvre, tunnustatud ja kauni keelega ajakirjanikud Märt Treier ja Joonas Hellerma, juhtivprokurör Kairi Kaldoja ja Riigikohtu korraldatud kaasuskonkurssi gümnaasiumiastme võitja Randelyn Vaher, töö tulemusena kerkisid esile riigikohtunikud Heili Sepp ja Paavo Randma ning Sten Lind, kes lõpuks ka napilt esimeseks hääletati.

Parim koolitaja aumärgi pälvis Tallinna Ringkonnakohtu kohtunik Mati Maksing.             

Kohtute aumärgid said:

  • Tartu Maakohtu kohtunik Lea Aavastik pikaajalise laitmatu kohtunikutöö eest ning eriliste teenete eest kohtunikuameti ja Eesti kohtusüsteemi tutvustamisel.
  • Pärnu Maakohtu kohtunik Rubo Kikerpill pikaajalise laitmatu kohtunikutöö eest, eriliste teenete eest Eesti õigus- ja kohtusüsteemi arendamisel ning kohtunikuameti ja Eesti kohtusüsteemi tutvustamisel.
  • Emeriitkohtunik Mare Merimaa silmapaistva tööpanuse eest kohtute omavalitsusorganites ja töögruppides.

 

Kohtunik Sten Lind sai Aasta Selgesõnalise tiitli. Teda tervitab Riigikohtu esimees Villu Kõve.

Kohtute aumärgi pälvis kohtunik Rubo Kikerpill. 

Kohtute aumärgi pälvinud emeriitkohtunik Mare Merimaa.

Fotode autor: Aron Urb