Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Tsiviilõiguse nädalal sai kohtu-kogemuse üle 100 kooliõpilase

21. oktoober 2011
PrintPDF
Sel nädalal tähistasid Tartu kohtud tsiviilõiguse nädalat, mis on ellu kutsutud Euroopa Nõukogu initsiatiivil. 25. oktoober on Euroopa tsiviilõiguse päev.

Tartu kohtumaja külastas sel nädalal 80 õpilast 9.-12. klassidest. Õpilased kuulasid kohtuistungeid ja tutvusid kohtumaja ning selle tööga. Kohtuistungid puudutasid tsiviilvaidlusi ning istungitel vaieldi rahaliste nõuete, pankroti, äritegevuse ja lepingute üle. Tartu maakohtu kohtunikud kõnelesid õpilastele õigusemõistmisest ning õpilased said küsida lisaks ennast huvitavatel teemadel.

Riigikohtus said kooliõpilased kuulata tsiviilkolleegiumi nõuniku Margit Piirmani loengut „Tsiviilõigus – kõik müügiks?“. Riigikohtu hoone ja tööga sai lähemalt tuttavaks 60 Tartu kooliõpilast.

„Õpilaste grupid on alati teretulnud kohtumajja ka ürituste väliselt,“ kõneles juba seitsmendat korda üritust juhtinud Tartu kohtumaja pressiesindaja Krista Tamm. „Eriti harivad on õpilastele just tsiviilvaidlusi lahendavad istungid, kus saab kohtu olemusest ja tööpõhimõtetest päris hea ülevaate, mida raamatust õppida on keeruline,“ lisas ta.


Eveli Kuklane
Kommunikatsiooniosakonna juhata