Riigikohus on Eesti Vabariigi kõrgeim kohus.
Põhiseaduse kohaselt on Riigikohus kassatsioonikohus ja
põhiseaduslikkuse järelevalve kohus. Riigikohtu pädevus
on sätestatud kohtute seaduses. 

- Eesti vabariigi põhiseadus -

Üheksa aastat Riigikohtu tööd juhtinud Märt Rask annab ameti üle Priit Pikamäele

9. september 2013
PrintPDF
Kolmapäeval, 11. septembril toimuval Riigikohtu üldkogu pidulikul istungil annab Märt Rask Riigikohtu esimehe ameti üle Priit Pikamäele. Istungist võtab osa ka Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.


Riigikohtu esimehe Märt Raski üheksa aastat kestnud ametiaeg lõpeb käesoleva aasta 12. septembril, seni Riigikohtu kriminaalkolleegiumi tööd juhtinud Priit Pikamäe alustab Riigikohtu esimehena 13. septembril 2013.

Priit Pikamäest saab esimene Riigikohtu esimees, kes on kohtunikuna enne esimehe ametisse asumist läbinud Eesti kolmeastmelise kohtusüsteemi kõik kolm astet. Varasemad esimehed – Kaarel Parts, Rait Maruste, Uno Lõhmus ja Märt Rask on Riigikohtusse tulnud väljapoolt Eesti kohtusüsteemi.

Priit Pikamäe näol on tegemist juristiga, kes on hariduse ja töökogemuse omandanud iseseisvuse taastanud Eestis. Pikamäel on Tartu ülikooli õigusteaduse doktorikraad ja kohtunikutöö kogemus aastast 2001. Alates 2010. aastast on Priit Pikamäe Riigikohtu kriminaalkolleegiumi esimees. Enne kohtunikuametisse asumist töötas ta justiitsministeeriumis.

Ameti üleandmise tseremooniast võtavad osa ka riigikogu esimees, peaminister, justiitsminister, õiguskantsler, kohtute esimehed ja mitmed kõrged riigiametnikud.


Lisainfo:
Merje Talvik
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Riigikohus
Tel. 7309 042
merje [dot] talvikatriigikohus [dot] ee